2008

plakat 2008
Druga edycja Festiwalu Wysokich Temperatur odbyła się w ogrodzie Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na ul. Traugutta 19/21 podczas Dni Otwartych ASP.
Fascynacja możliwościami i magią ognia skłoniła nas do podjęcia działań z tworzywami takimi jak metal, szkło i ceramika. Wysiłek, zaufanie i wzajemna nauka, to doświadczenia towarzyszące nam przy każdym wypale. Wszystko to stało się impulsem do stworzenia „wspólnej przestrzeni”, która daje nam okazje do dzielenia się tymi doświadczeniami z innymi.
W tym roku festiwal trwał dwa dni, podczas których odbyły się warsztaty toczenia na kole garncarskim, dmuchania szkła, odlewnia brązu oraz żeliwa. Ilość pieców wykorzystywanych w akcji jest zdumiewająca. Oprócz zeszłorocznych pieców, powstało wiele nowych. Jednym z nich był, powstały na naszych oczach piec zbudowany przez goście z Korei.
Nie zabrakło pokazów- kształtowania szkła na gorąco przez mistrzów hutniczych oraz odlewania żeliwa. Odbędą sie również krótkie referaty oraz pokazy wykładowców akademickich, a także gości z Polski i zagranicy USA, Korei, Irlandii, Austrii, Murano – specjalistów w wybranych dziedzinach.
W ramach festiwalu odbył się konkurs szklarski-na projekt ręcznie formowanej butelki. Wybrany projekt został zrealizowany przez hutników w trakcie pokazów. Była też nagroda!

Organizatorami FWT 2008 byli:

Joanna Nowara, artysta szklarz 

Piotr Makała, rzeźbiarz 

Michał Staszczak, rzeźbiarz

Jakub Kwarciński,  artysta szklarz

Alicja Patanowska, ceramik 

Więcej o II Festiwalu Wysokich Temperatur przeczytaj w Katalogu