23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

? W drugi dzień XIV Festiwalu Wysokich Temperatur wręczono nagrody przyznane w Międzynarodowym Konkursie na czarkę do herbaty Nie ma piękna bez cienia. Edycji poświęconej pamięci Macieja Kasperskiego, Profesora ASP.
? Jury Nagrody im. Macieja Kasperskiego w składzie: Krzysztof Rozpondek, Daria Kieżun, Małgorzata Warlikowska, jednogłośnie przyznało Nagrodę ufundowaną przez Katedrę Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta – 2 000 PLN, ⭐️ Angelice Brzósce.
Laureatka otrzymała również jedną z prac Macieja Kasperskiego, przekazaną przez wdowę po Profesorze.
Międzynarodowe Jury w składzie: Simcha Even-Chen (Izrael), Velimir Vukićević (Serbia), Renata Bonter Jędrzejewska, Radosław Rusztyn i Antonina Joszczuk-Brzozowska, po długich obradach postanowiło przyznać przewidziane nagrody, jak i wyróżnić dwoje artystów.
? I nagrodę – 1500 PLN zdobyła Anna Makarewicz-Urbaniak
? II nagrodę – 1000 PLN zdobyła Barbara Śniegula
? III nagrodę – 500 PLN zdobyła Agnieszka Weis
? Wyróżnienia otrzymali: Alicja Kędzierska oraz Mingda Du (Chiny).
Laureaci otrzymali również nagrody od naszych Sponsorów – vouchery do Czajowni oraz sklepu dla ceramików HEHO, prenumeraty kwartalnika Szkło i Ceramika, w którego numerze ukaże się publikacja o Konkursie i jego laureatach.
? Wybór laureatów nie należał do najłatwiejszych ponieważ w tegorocznej wystawie Międzynarodowego Konkursu wzięło udział 150 czarek do herbaty z takich krajów jak: Ukraina, Czechy, Słowenia, Białoruś, Grecja, Włochy, Chiny, Kanada, Meksyk, Szwajcaria, Węgry, Łotwa, Korea Południowa, Japonia, Litwa, Peru, Rumunia, Hiszpania i Polska.

Gratulujemy zwycięzcom i czekamy na kolejną edycję Konkursu!

I nagroda – Anna Makarewicz-Urbaniak

II nagroda – Barbara Śniegula
III nagroda Agnieszka Weis
Nagroda Macieja Kasperskiego – Angelica Brzóska

Wyróżnienie – Alicja Kędzierska

Wyróżnienie – Mingda Du