23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Kolejną gwiazdą sekcji szkła jest Brent Cole – profesor w Ball State University School of Art i dyrektor M. Glick Centre for Glass, Ball State School of Art, Muncie w USA.

Od 1995 roku wykłada w wielu międzynarodowych ośrodkach związanych ze szkłem artystycznym. Jest także laureatem licznych nagród I wyróżnień. W tym roku, w trakcie niedzielnego pokazu „Kosmiczne historie’, artysta będzie używał gorącego szkła jako elementu i medium w opowieści o subtelnościach ludzkiej natury. Brent Cole jest również jednym z prelegentów tegorocznej konferencji festiwalowej.

Brent Cole – jako licencjat sztuk pięknych z Cleveland Institute of Arts z Ohio i magister z Uniwersytetu Illinois, w 2010 roku Brent Cole objął kierownictwo nad nowym programem dydaktycznym Instytutu Sztuki w Marilyn K. Glick Center for Glass na Uniwersytecie Ball State. Wcześniej, począwszy od 2004, przez 6 lat był adiunktem na wydziale szkła na Uniwersytecie Miami na Florydzie. Przez lata brał udział w licznych programach rezydencyjnych, m.in. w Appalachian Center for Crafts w Smithville, Fundacji Ucross oraz Headlands Center for the Arts w Sausalito. Jego prace są często wystawiane w Art Basel Miami oraz są włączane do prestiżowych wystaw muzealnych w Muzeum Sztuki w Północnej Karolinie oraz w John Michael Kohler Arts Center. http://brent-cole.com/