23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Doreul-dakda jest partycypacyjnym performancem przedstawianym przez grupę Doreul-dakda Project, która zaprosi publiczność do włączenia się na moment do nie robienia niczego innego niż polerowanie kamieni.

Dosłownie znaczenie doreul-dakda to “wypoleruj kamień”, ale jest też homofonem do “medytuj” lub “kultywuj własną duchowość”. Projekt otrzymał wyróżnienie w konkursie 2015 Gyeonggi International Ceramics Biennale.

Yujin Moon – koreańska kuratorka i pisarka, która żyje i tworzy w Seulu. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie w dziedzinie sztuki na Uniwersytecie Hong-ik w Seulu. Współpracowała przy wielu międzynarodowych projektach w obszarze sztuki i ceramiki. Motywem przewodnim jej badań i działań artystycznych jest przenikanie doświadczeń estetycznych do życia codziennego oraz łączenie działalności artystycznej w różnych dziedzinach: sztuce, rzemiośle, muzyce oraz jedzeniu. Yujin  pełniła funkcję kuratora w ramach takich wydarzeń jak: World Ceramic Art Jamboree (2009), Korean Contemporary Ceramics — Croisements vers la communication (2010, Paris), International Ceramic Forum Migration of Creation (2011), Lake Sound Performance (2013), Project Hope? (2016-2017) i wielu innych.

Jung Hong Park (ur. 1979) – artysta ceramik do niedawna tworzący w Korei Południowej, od 2018 roku wykładowca na Uniwersytecie w Kassel w Niemczech. W swoim dorobku ma wiele wystaw w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych. Jego niezwykła precyzja przyczynia się do powstawania obiektów czystych, w których nic nie zaburza często mocnego przekazu dzieł.