23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Gościem specjalnym sekcji metalu będzie w tym roku Tamsie Ringler, amerykańska artystka od lat działająca w obszarze odlewnictwa artystycznego.

 Przed festiwalem przeprowadzi tygodniowe warsztaty formowania rzeźb pod odlewy żeliwne dla studentów rzeźby Akademii Sztuk Pięknych weWrocław. Następnie, w sobotę festiwalową odbędzie się jej performance pt. Ogrodzeni, a w niedzielę wygłosi otwarty wykład pt. “Iron Movements”.

Tamsie Ringler – tworzy instalacje rzeźbiarskie oraz realizacje w przestrzeni publicznej mające na celu budzenie świadomości w obszarze środowiska. Artystka studiowała na wydziale sztuk pięknych w the University of Wisconsin, tytuł magistra w dziedzinie rzeźby uzyskała w the University of Texas w Austin (USA). Uczy rzeźby i odlewnictwa artystycznego w University of Minnesota–Twin Cities w Minneapolis. “River Lee Project” jest jednym z ostatnio zrealizowanych przez nią projektów artystycznych z wykorzystaniem płynnego żeliwa, który powstał w National Sculpture Factory w Cork (Irlandia). Tamsie Ringler otrzymała w 2017 roku stypendium McKnight Fellowship i jest członkiem the Royal Society of Sculptors (Królewskie Stowarzyszenie Artystów Rzeźbiarzy).