23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Jednym z gości specjalnych sekcji ceramiki będzie amerykański artysta Samuel Chung, profesor ceramiki w Arizona State University.

W swoich pracach reinterpretuje on tradycyjną ceramikę z międzykulturowej perspektywy, a na tegorocznym festiwalu poprowadzi sobotnią demonstrację technik ceramicznych na kole garncarskim oraz wykład.

Sam Chung – amerykański artysta mieszkający w Tempe, Arizona. Profesor ceramiki w Arizona State University w Tempe (USA). Wystawiał swoje prace w kraju i za granicą: m.in. w Harvey Meadows, Duane Reed, Ann Linnemann Gallery (Dania), AKAR, Greenwich House Pottery, Sherry Leedy i Lacoste Gallery. Jego prace są w kolekcjach The Crocker Art. Museum (CA), Icheon World Ceramic Center (Korea Południowa), Guldagergaard (Dania) I San Angelo Museum (TX). Brał udział w licznych warsztatach oraz programach rezydencyjnych w USA, Azji oraz Europie. Tworzy ceramikę, która odnosi się do przemian międzykulturowych, tradycji garncarstwa oraz poszukiwania tożsamości we współczesnym świecie.