23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Turecki artysta, mistrz technik hutniczych Agâh Barış Can Aksakal, w czasie pokazów zatytułowanych ‘Emocjonalne persony’ zaprezentuje unikalne, autorskie metody ręcznego formowania szkła na gorąco.

Widzowie będą świadkami kształtowania szklanych rzeźb figuratywnych bezpośrednio ze szkicownika autora. Rzeźbione postaci reprezentować będą różnorodne odczucia lub doświadczenia, a każda z nich będzie emocjonalnym autoportretem autora.

Agâh Barış Can Aksakal – Uczęszczał do prywatnej szkoły podstawowej i gimnazjum Basak. W 2004 rozpoczął naukę w Szkole Sztuk Pięknych Yuksel Yalova na kierunku malarstwo, a w 2009 roku – na Wydziale Szkła. Tam również obronił dyplom. Uczęszczał na wiele kursów w Turcji i USA. Został nominowany do stypendium Fundacji Kultury Tureckiej, a jego międzynarodowa kariera w dziedzinie szkła rozpoczęła się w The Glass Furnace w Stambule. Otrzymał również stypendium Corning Glass Museum w Nowym Jorku. Interesuje go forma, design, modelowanie i szkło dmuchane do form. Jego twórcze zainteresowania koncentrują się na rzeźbie figuratywnej i jej znaczeniu.