23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Kurt Dyrhaug urodził się w USA w Saint Paul w stanie Minnesota. Obecnie jest profesorem i pracownikiem naukowym w Lamar University, gdzie naucza rzeźby, projektowania 3D, druku 3D i analizy dzieła sztuki.

Dyrhaug uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych w 1993 roku w the University of Minnesota, a tytuł licencjata w the Minneapolis College of Art and Design w 1989 roku. Od 2008 roku jego prace były prezentowane na ponad 190 wystawach w tym indywidualnych w the Galveston Art Center, Dishman Art Museum, Lawrence University, University of Dallas i Texas A&M University. Twórca ten jest często zapraszany jako artysta wizytujący lub w ramach rezydencji artystycznej. Ostatnio gościł w the Atelierhaus Hilmsen w Hilmsen (Niemcy) jako konsultant do spraw odlewnictwa artystycznego żeliwa oraz jako artysta-rezydent w the Fundacion Torres Pujales w Corme (Hiszpania).

Podczas Festiwalu Wysokich Temperatur, w sobotę, 23.06, o godz. 19.00, zaprezentuje autorski pokaz odlewania żeliwa z wykorzystaniem dużego pieca do wytopu żeliwa typu cupola, czyli ten, który co roku jest jedną z głównych atrakcji Festiwalu.

Tydzień przed Festiwalem artysta poprowadzi także 7-dniowe warsztaty z formowania rzeźb pod odlewy żeliwne, specjalnie dla studentów ASP we Wrocławiu.

Odlewanie żeliwa w piecu plenerowym

sobota, 23.06, godz. 19.00–21.30

Wiata