23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

John Moran zagości w hucie ASP Wrocław podczas 11. Festiwalu Wysokich Temperatur. Wraz z pomocnikami zaprezentuje widzowi ironiczne, hiperrealistyczne obiekty szklane, formowane na gorąco.

Zobaczymy przy okazji sprawną pracę zespołu, ponieważ realizacje przy piecu hutniczym wymagają artystycznego i warsztatowego wsparcia asystentów. Jego działania będzie można oglądać w sobotę, 23.06, jak i w niedzielę, 24.06.

Form&Freedom

John Moran

Pomocnicy: Peter Glosik, Jakub Kwarciński

sobota, 23.06, godz. 12.00–16.00

niedziela, 24.06, godz. 12.00–16.0

Nowy budynek, parter / 007

John Moran znany jest ze swojej zadziwiającej grafiki, dowcipu i urokliwej osobowości. Obecnie mieszka w historycznym mieście Ghent w Belgii.  Po otrzymaniu tytułu licencjata z Tyler School of Art (PA, USA) w 2006 roku spędził kilka lat w Filadelfii i Chinach. Od tego czasu przemierzył cały świat w poszukiwaniu wiedzy i odpowiedniego zatrudnienia. W 2009 roku John otrzymał rezydencję artystyczną w Creative Glass of America „Fellowship” w Wheaton Arts (NJ, USA). Na początku 2010 roku został zaproszony do IKA Mechelen w Belgii również jako wizytujący artysta, gdzie odnalazł historię, piwo trapistów i miłość. Po powrocie do Stanów przeniósł samochód pełen swoich ziemskich dóbr na zachód, gdzie po trzech długich i wyczerpujących latach uzyskał tytuł magistra z Illinois State University (IL, USA).  W 2013 roku przepłynął ocean, aby rozpocząć nowe życie, gdzie współtworzył Gent Glas, ogólnodostępne studio dla profesjonalistów z branży szkła. Jego prace odzwierciedlają jego zainteresowanie polityką, filozofią, religią i ludzkimi zachowaniami społecznymi połączonymi z poczuciem humoru i odrobiną altruizmu. W ciągu ostatnich kilku lat wystawiał w wielu prestiżowych galeriach i muzeach w Stanach Zjednoczonych i Europie.