23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Erica Rosenfeld, artystka szklarka z Nowego Jorku, będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Wysokich Temperatur. W swojej twórczości skupia się na działaniach performatywnych z zastosowaniem technik hutniczych, instalacjach rzeźbiarskich oraz aspekcie społecznym przy użyciu szklanego medium.

Używa szkła, znalezionych przedmiotów oraz żywności w realizacjach rzeźbiarskich oraz instalacjach. Poprzez swoje działania artystyczne dąży do zobrazowania czasu i historii. Z drugiej strony poprzez innowacyjne, eksperymentalne techniki szklarskie i nie tylko, chce zmienić ogólne pojęcie na temat funkcji przedmiotu.

Jej performance „Experience/discover (hot performance)” będziecie mogli obserwować przez trzy festiwalowe dni w hucie w budynku ASP Wrocław. Przedmiotem pokazów Erici Rosenfeld będą działania o charakterze performance’u, powstającego na oczach widza. To innowacyjne, nieklasyczne zastosowanie gorącego szkła w tworzeniu dzieła artystycznego.

Experience/discover (hot performance)

Erica Rosenfeld

Pomocnicy: Peter Glosik, Jakub Kwarciński

piątek, 22.06, godz. 13.00–16.00

sobota, 23.06, godz. 12.00–16.00

niedziela, 24.06, godz. 12.00–16.00

Nowy budynek, parter / 007

Erica Rosenfeld jest jednym z założycieli oraz członkiem „The Burnt Asphalt Family”, czyli artystycznego kolektywu z misja tworzenia unikatowych, performatywnych sztuk, które na nowo odkrywają obiekt i na nowo definiują relacje publiczności i wykonawcy, obserwatora i uczestnika. Każde działanie kolektywu oscyluje na styku sztuki, rzemiosła artystycznego, designu, poprzez innowacyjne użycie technik tj. gotowanie na gorąco, wspólne posiłki i jadalne rzeźby. Grupa „The Burnt Asphalt Family” występowała już w całych Stanach Zjednoczonych m.in. Corning Musum of Glass, Chrysler Museum of Art.