23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

“Wrocław Sunrise 2” to performance, który wraz ze studentami z Carmarthen School of Art przeprowadzi Andy Griffiths, jeden z gości tegorocznej edycji Festiwalu Wysokich Temperatur.

W jego działaniach artystycznych przeważają elementy performatywne. Pokaz odlewniczy jest dla niego widowiskiem samym w sobie. Podczas przygotowanego przez Griffithsa i studentów z Walii performance’u, w sobotę, 23.06, o godz. 22.00, słońce ponownie wzejdzie nad miastem.

Wrocław Sunrise 2 – performance

Andy Griffiths

studenci Carmarthen School of Art w Walii

sobota, 23.06, godz. 22.00–22.30

Wiata

Andy Griffiths to rzeźbiarz, koordynator studiów licencjackich w zakresie rzeźby i odlewnictwa w Carmarthen School of Art w Walii. Studiował w Wrexham College. W latach 1978–1983 przerwał edukację, realizując się artystycznie jako lider kultowej grupy punkrockowej „The Wall”. Następnie powrócił na studia i ukończył Central School of Art and Design w Londynie na kierunku Rzeźba, gdzie uczył się odlewnictwa artystycznego od Aba Abercrombiego. Przeprowadził się do zachodniej Walii w 1994 roku i zaczął wykładać rzeźbę w Carmarthen School of Art, kontynuując tradycję odlewniczą brązu na tej uczelni. Andy Griffiths tworzy i wystawia swoje prace od ponad 30 lat, zrealizował kilkanaście zleceń, pracuje głównie w brązie i lanym żeliwie. Jego prace znajdują się w kolekcjach w Wielkiej Brytanii, Europie i USA.