Wypał ceramiki raku przeprowadzi Mirosław Kulla, Kacper Kuźnicki oraz studenci Katedry Ceramiki.
Na czym polega wypał? Otóż piec opalany drewnem wspomagany nadmuchem powietrza, o lekkiej konstrukcji, ze zwrotnym ciągiem płomienia przechodzącym przez komorę załadowczą pieca, wykonany z cegieł szamotowych, płyt z włókna ceramicznego oraz lekkiej konstrukcji stalowej. Temperatura wypału wynosi aż 1300-1400°C.
Mirosław Kulla – absolwent ASP we Wrocławiu, Wydziału Ceramiki i Szkła, obecnie związany z Jeleniogórskim Centrum Kultury prowadząc autorską pracownię ceramiki, organizuje i prowadzi międzynarodowe plenery i sympozja ceramiczne. Realizuje wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą. Tworzy w różnych technikach: ceramika, szkło, fotografia. Projektuje i buduje piece do wypału ceramiki opalane drewnem: plenerowe, mobilne, stacjonarne, do budowy wykorzystując tradycyjne, jak i nowoczesne materiały ogniotrwałe.
Kacper Kuźnicki – (ur. 1976 r., Warszawa) – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od ponad dziesięciu lat organizuje warsztaty ceramiczne z nauką toczenia na kole garncarskim, projektuje i wykonuje plenerowe piece do wypału ceramiki Raku oraz koła garncarskie. Prowadzi warsztat modelarski na Akademii Sztuk Pięknych, Wydziale Ceramiki i Szkła oraz autorską pracownię ceramiczną oferującą usługi modelarskie oraz program edukacyjny z zakresu ceramiki dla dorosłych i dzieci. Był komisarzem artystycznym Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego w Bolesławcu, uczestniczył w wielu plenerach ceramicznych, ma na koncie wystawy zbiorowe i indywidualne w kraju i za granicą. www.kacperkuznicki.pl