23 - 25 czerwca 2023 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Kalina Bańka oraz Adam Włodarczyk poprowadzą warsztaty o nazwie PIEKARNIA, podczas których uczestnicy wykonają negatywowe dekory według własnego pomysłu.

Wyrzeźbią je w przygotowanych wcześniej płytkach gipsowych. Każdy będzie miał również możliwość wykonania samodzielnie unikatowego obrazka, który po wypaleniu w wysokiej temperaturze będzie mógł zabrać ze sobą.

Kalina Bańka, urodzona w 1989 roku w Dąbrowie Górniczej. Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2013 roku jest asystentką w Pracowni Szkła w architekturze oraz Pracowni Witrażu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu prowadzonej przez prof. nadzw. Ryszarda Więckowskiego. Zrealizowała sześć wystaw indywidualnych oraz wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach szkła i malarstwa w kraju i za granicą. Jest laureatką kilkunastu konkursów zarówno krajowych jak i międzynarodowych z zakresu szkła, designu, grafiki i malarstwa. W 2013 roku otrzymała nagrodę Prezydenta miasta Dąbrowy Górniczej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz Stypendium Ministra Kultury i i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Jej działania projektowo – artystyczne balansują na pograniczu projektowania szkła, grafiki, malarstwa. W swoich projektach stara się wychodzić poza ramy dotychczasowego postrzegania szkła, często ukazując tradycyjne techniki w zupełnie nowym współczesnym kontekście.

Adam Włodarczyk – absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 2013 roku w Pracowni Szkła w architekturze oraz Pracowni Podstaw Witrażu prowadzonej przez dr hab. Ryszarda Więckowskiego a także w II Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego prowadzonej ówcześnie przez prof. Jerzego Chodurskiego. Ma za sobą wyjazdy zagraniczne zrealizowane w ramach wymiany międzynarodowej programu Erazmus. Studiował na Vilniaus Dalies Akademija na wydziale malarstwa monumentalnego . Brał udział w wielu wystawach zbiorowych . W swojej szklanej i malarskiej twórczości czerpie on inspirację z przeszłości, poszukując rozwiązań nietuzinkowych i nowatorskich. Aktualnie jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.