logo (2)
21-23.06.2019 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
pl_PL   en_GB   

Walka żywiołów Weroniki Lucińskiej

Kolejna odsłona festiwalowych artystów i atrakcji.

 

 

Weronika Lucińska

1234237_217532898412955_125959162_n

Weronika Lucińska to studentka I roku studiów doktoranckich na Wydziale Ceramiki i Szkła w Pracowni Koła Garncarskiego. W jej twórczości wyjątkowe miejsce zajmują żywioły, w szczególności woda. W rzeźbach jest ona jej główną inspiracją. Używa wody również jako medium w instalacji. Tym razem chce połączyć żywioły wody i ognia budując piec unoszący się na wodzie. Projekt poprowadzi w duecie z Dawidem Żyndą, asystentem w Katedrze Ceramiki.

Elements- Water

 

BETWEEN ELEMENTS

Projekt polegać ma na wypale pieca opalanego drewnem umieszczonego na pływającej barce. Ceramika- „dziecko żywiołów”- stanie się nim bardziej dosłownie, będąc wypalana na dryfującej barce. 

Barka zostanie zwodowana w sobotę, 17 maja, na maszcie pojawi się flaga z logo Festiwalu Wysokich Temperatur oraz projektu „Between Elements”. Wypał będzie miał miejsce w Zatoce Gondoli przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego. Piec zostanie załadowany obiektami ceramicznymi i przygotowany do wypału, a następnie odpalony. W sobotni wieczór nastąpi moment kulminacyjny pokazu – piec osiągnie maksymalną temperaturę, proces wypalania zakończy się około godziny 24. W niedzielę, późnym popołudniem można będzie podziwiać efekty tego eksperymentalnego połączenia ognia i wody.

Zapraszamy serdecznie!