logo (2)
21-23.06.2019 / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
pl_PL   en_GB   

Konferencja „Wokół ognia”

Jak co roku, również i tym razem nie zabraknie konferencji naukowej.

konferencja

Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest hasło – “WOKÓŁ OGNIA”.Konferencja będzie dla nas okazją do przedstawienia autorskich postaw twórczych w rozmaitych obszarach działań artystycznych i projektowych z użyciem ognia i wysokich temperatur.

Zaprosiliśmy 13 gości z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii, Grecji, USA, Portugalii i Turcji, którzy uchylą swojej wiedzy i podzielą się pasją w formie 20-minutowych wykładów w trzech blokach materiałowych: CERAMIKA, METAL i SZKŁO.

O doświadczeniach z metalem opowiedzą: Andy Griffiths – brytyjski rzeźbiarz budowniczy pieców do wytopu żeliwa (kupoli); Markos Georgilakis rzeźbiarz z Ateńskiej Szkoły Sztuk Pięknych; Paulo Tuna – „kowal ostrzy” związany z portugalską uczelnią ESAD; oraz amerykański rzeźbiarz James Wade.

O ceramice usłyszymy od: Dagmary Łaciak z Instytutu Prahistorii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która opowie o wyrobach ceramicznych w punktu widzenia archeologa; o swoich poszukiwaniach z ogniem powie też dwójka młodych asystentów z Katedry Ceramiki: Emilia Krankowska i Dawid Żynda; czeska artystka Miroslava Randová o własnych eksperymentach i badaniach nad glazurami.

W sekcji szklanej wystąpią: Petr Novotny – czeski hutnik i właściciel szkoły szkła AJETO opowie o swojej blisko 50-letniej aktywności; artysta Agâh Barış Can Aksakal związany z uczelnią Mimar Sinan w Istambule wprowadzi nas w tajniki tureckiego szkła; projektantka Agnieszka Bar podzieli się doświadczeniem z wizyty studyjnej w tureckim ośrodku szklarskim Cam Ocagi; Sebastian Pietkiewicz projektujący dla przemysłu szklarskiego opowie o autorskich poszukiwaniach w szkle kryształowym; oraz Antonina Joszczuk – artystka oraz pracownik naukowy w Katedrze Szkła ASP Wrocław przeniesie nas w zagadkowy świat szklanych snów.

Miejsce: Nowy Budynek, Sala konferencyjna, nr 410
Czas: piątek, godz. 17:30 – 19:30 i niedziela, godz. 15:00 – 17:30
Prowadząca: Agnieszka Bar

 

PROGRAM KONFERENCJI (PDF)

INFORMATOR (PDF)

PRELEGENCI (PDF)