logo (2)
22.06 - 24.06.2018 Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
pl_PL   en_GB   

Artyści FWT 2016 – Mateusz Grobelny i Michał Puszczyński

Artyści zbudują w tym roku rzeźbę-piec w ramach projektu „NH” In Memoriam.

W tym roku podczas Festiwalu Wysokich Temperatur artyści Michał Puszczynski i Mateusz Grobelny wraz ze studentami Katedry Ceramiki ASP Wrocław zamierzają w wyjątkowy sposób uczcić pamięć zmarłej w tym roku duńskiej artystki Niny Hole, prekursorki tzw. rzeźb ognia, która wprowadziła ceramikę w zupełnie nowy obszar działań w sztuce. Na dziedzińcu ASP stanie 4 metrowa instalacja- rzeźba, która będzie wypalana tylko i wyłącznie drewnem a następnie w sobotę w nocy, kiedy osiągnie temperaturę 1100C zostanie otwarta i rozpalona do czerwoności zaprezentowana publiczności.

Michał Puszczyński (1976) – adiunkt w Katedrze Ceramiki ASP Wrocław, realizuje rzeźby, instalacje, wykorzystując glinę i ceramikę jako główne medium. Prekursor wykorzystania dalekowschodnich metod wypalania ceramiki w Polsce. Udział w ponad 200 wystawach, sympozjach i projektach artystycznych w Europie, USA, Azji.

Mateusz Grobelny (1980) – absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła, kierownik artystyczny Międzynarodowego Centrum Ceramiki i komisarz Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno Rzeźbiarskiego w Bolesławcu. Autor cyklu "Akwarium Ognia”, rzeźbiarz, ceramik, konstruktor pieców plenerowych. Brał udział w pro-jektach artystycznych i wystawach w Polsce, Niemczech , UK, Austrii, Korei.

pusz1 pusz2