logo (2)
22.06 - 24.06.2018 Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
pl_PL   en_GB   

Artyści FWT 2016 – Andy Griffiths

Andy Griffiths w swoich działaniach przywiązuje dużą wagę do działań performatywnych. Pokaz odlewniczy nie jest tylko technicznym, powtarzalnym działaniem, ale widowiskiem samym w sobie.

Podczas Festiwalu artysta przeprowadzi autorski projekt pt "KONSTELACJA", który został przygotowany specjalnie dla widzów i uczestników FWT. W realizacji pokazu pomogą mu studenci z Carmarthen School of Art w Walii.

Andy Griffiths (ur. 1956r., Wallasey) – rzeźbiarz, koordynator studiów licencjackich w zakresie rzeźby i odlewnictwa w Carmarthen School of Art w Walii. Studiował w Wrexham College. W latach 1978-1983 przerwał edukację realizując się artystycznie jako lider kultowej grupy punk rockowej "The Wall". Następ-nie powrócił na studia i ukończył Central School of Art and Design w Londynie na kierunku rzeźba, gdzie uczył się odlewnictwa artystycznego od Aba Abercrombiego. Po studiach pracował przez siedem lat w odlewni artystycznej A&A w Londynie, gdzie asystował przy pracy Barry'emu Flanganowi. Przeprowadził się do zachodniej Walii w 1994 roku i zaczął wykładać rzeźbę w Carmarthen School of Art, kontynuując tradycję odlewniczą brązu na tej uczelni. W 2005 roku wraz ze studentami i pracownikami uczelni zbudował Y Ddraig Goch (Czerwonego smoka), piec typu cupolette do topienia żeliwa. Andy Griffiths tworzy i wystawia swoje prace od ponad 30 lat, zrealizował kilkanaście zleceń, pracuje głównie w brązie i lanym żeliwie. Jego prace znajdują się w kolekcjach w UK, Europie i USA. / www.andygriffgriffiths.co.uk

griff portraitprace_griffiths